Zakład Oczyszczania Miasta w Augustowie

Tekst alternatywny Przypominamy o obowiązku segregacji odpadów zgodnie z zasadami. Więcej informacji o sposobach segregacji odpadów w zakładce: ZASADY SEGREGACJI ODPADÓW Tekst alternatywny
❄️❄️❄️ 14.01.2021 r. - AKCJA ZIMOWEGO UTRZYMYWANIA DRÓG MIEJSKICH - PROŚBA DO MIESZKAŃCÓW ❄️❄️❄️

Akcja Zima

❄️❄️❄️ 09.01.2021 r. - AKCJA ZIMOWEGO UTRZYMYWANIA DRÓG MIEJSKICH ❄️❄️❄️

❄️❄️❄️ Akcja zima pełną parą❄️❄️❄️ Mamy styczeń i w końcu zawitała do nas zima. Dla naszej Spółki to czas kolejnych wyzwań i pracy. Nasz tabor zimowy liczy 2 odśnieżarko - piaskarki. W dniu dzisiejszym (09.01.2021 r.) nasza ekipa pracowała już od godziny 3:30, kiedy to ustały opady śniegu. Dodatkowo do pomocy przy odśnieżaniu zatok przystankowych został skierowany ciągnik jaki Spółka posiada na stanie. Posiadany sprzęt ma już swoje lata (jedna z pługo-posypywarek ma już prawie 38 lat) mimo podeszłego wieku nadal służy Mieszkańcom. Do godziny 6:30 wszytkie drogi, za które odpowiada Przedsiębiorstwo Transportowe NECKO w Augustowie, a przypomnijmy jest ich, aż 144 były przejezdne i posypane. Przypomnijmy, iż poza naszą spółką na terenie miasta mamy drogi powiatowe, wojewódzkie oraz krajowe, za których utrzymanie spółka miejska NIE ODPOWIADA , a taki stan rzeczy należy zgłaszać w odpowiednich instytucjach zajmujących się utrzymaniem poszczególnych dróg. Dla ułatwienia drogi za które odpowiada spółka zostały wyszczególnione na ikonografice poniżej.

PRZYPOMINAMY‼️‼️ Nasza Spółka jak i inne firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg NIE SĄ W STANIE ZAPEWNIĆ CZARNEGO ASFALTU chwilę po ustaniu opadów śniegu. W pierwszej kolejności odśnieżane są trasy, po których poruszają się autobusy komunikacji miejskiej, a w dalszej kolejności pozostałe ulice pozostające pod utrzymaniem spółki. Ponadto przypominamy, że właściciele nieruchomości położonych wzdłuż chodników mają obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń z części nieruchomości służących do użytku publicznego. Nieusunięty lód należy posypać piaskiem lub innym stosownym środkiem w celu zlikwidowania jego śliskości. Przypominamy również, że zakazane jest zgarnianie śniegu, lodu lub innych zanieczyszczeń z chodnika na jezdnię i zieleń przyuliczną (zgodnie z zapisami uchwały nr XXXVI/291/14 Rady Miejskiej w Augustowie z dnia 29 września 2014 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Augustów ).

Akcja Zima

23.08.2020 r. - GODZINY OTWARCIA PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)

PSZOK